Trendy w aranżacji wnętrz 2020 wskazują mnóstwo różnych inspiracji. Potrzeba otaczania się pięknymi rzeczami i przyjemność, jaką czerpie się z przebywania w stylowo urządzonych wnętrzach, to dowód na to, że powinniśmy dbać o aranżację różnych miejsc. Z tego powodu aranżacja hoteli staje się coraz wyraźniejszym wyznacznikiem tego, czy warto skorzystać z jego usług.
Aranżacja hotelu – dlaczego jest tak ważna?
Zaczęliśmy skupiać coraz więcej uwagi na tym, jak urządzone są wnętrza, w których żyjemy lub które odwiedzamy. Wizyta w restauracji nie jest już jedynie motywowana pysznym jedzeniem – dużą rolę gra również wystrój restauracji. Spotkanie w konkretnej kawiarni to już nie tylko kwestia odległości – motywacją może być aranżacja i meble do kawiarni. Jesteśmy w stanie wybierać miejsca, na pierwszym miejscu stawiając to, jak one wyglądają. Aranżacja hoteli ma tu ogromne znaczenie. W restauracji lub kawiarni spędzamy niewiele czasu, a w hotelu mamy mieszkać przez kilka dni. To, jak jest on urządzony, wpływa nie tylko na jego cenę, ale – przede wszystkim – na wrażenia gości. Niektórzy są na tyle zmotywowani, by spędzić choćby weekend w starannie zaaranżowanym wnętrzu hotelowym, że są w stanie przebyć długą drogę i zapłacić nawet wysoką cenę. Ciekawie urządzony hotel może być zatem naszym sposobem na to, aby przyciągnąć do siebie gości. Wyróżnimy się spośród innych ofert, przyciągniemy fanów designu lub aranżacji w konkretnym stylu.
Meble do hoteli – aranżacja hotelu
Intensywne użytkowanie i częste czyszczenie mebli hotelowych może skutkować tym, że będą się one szybciej niszczyły. Postawienie już na samym początku wyposażania hotelu na solidne, wytrzymałe meble, to sposób na to, by zminimalizować koszty w przyszłości. Niektórym może się jednak wydawać, że meble z trwałych materiałów nie są estetyczne. Muszą również zajmować przez to bardzo dużo miejsca, które, w niewielkich pokojach hotelowych, może być ogromną przeszkodą. Na szczęście to jedynie mylne wrażenie. Bez większego kłopotu dostaniemy solidne meble do hotelu wykonane z litego drewna i stali nierdzewnej. Takie połączenie materiałów sprawia, że meble zyskują lekkości – drewniane blaty na stalowych nogach wyglądają znacznie lżej. Do tego ich minimalistyczne, intrygujące formy przyciągną uwagę naszych gości. W pomieszczeniu z takimi meblami nie potrzeba wiele – one same stanowią świetną ozdobę. Porządne stoły (na przykład stoły industrialne), półki czy szafki nocne – mogą okazać się najlepszą dekoracją. Zatem – czy aranżacja hotelu może się opierać na wytrzymałych meblach, które nie szpecą pomieszczenia? Oczywiście, że tak!
Aranżacja hotelu – designerskie wnętrze
Solidne meble to jednak nie wszystko. Dobrze jest również zdecydować się na aranżację hotelu w konkretnym stylu. Dzięki temu hotelowe wnętrza nabiorą oryginalnego charakteru i wyróżnią się spośród innych ofert. Możemy pójść różnymi drogami i postawić na aranżację w przeróżnych stylach. Aby trafić do jak najszerszej grupy gości, dobrze jest jednak wybrać uniwersalny, ponadczasowy styl urządzania. Hotelowe loftowe wnętrza mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zyskamy wrażenie przestrzenności i swobody. Nie przytłoczymy naszych gości zbędnymi dekoracjami. Dla odważniejszych industrialny styl w hotelu będzie ciekawym posunięciem. W zależności od tego, jak wykorzystamy elementy bazowe obydwu tych sposobów urządzania wnętrz (o różnicach między nimi pisaliśmy w artykule: https://loftkontrakt.pl/styl-loftowy-industrialny/), możemy stworzyć zupełnie różne aranżacje. Wykorzystując wszędzie te same, solidne i designerskie meble, możemy zatem bawić się innymi kwestiami. Kolory ścian, obrazy, dekoracje – to wszystko może zupełnie odmienić pomieszczenie. Mając do dyspozycji podobną paletę barw, na przykład biel i szarość, a także zestaw mebli, możemy często i niewielkim kosztem zmieniać aranżację. Ze stylu industrialnego, w styl loft czy styl skandynawski.
Ciekawe lobby – jak urządzić recepcję
Wizytówką naszego hotelu jest lobby. Pierwsze wrażenie gości jest niezwykle istotne. Dlatego warto zadbać nie tylko o miłą obsługę, ale i o to, jak wygląda hotelowa recepcja. Fotele i stoliki dla oczekujących, porządny blat biurka, wytrzymałe regały. Aby już na wejściu zachwycić odwiedzających, możemy zdecydować się na meble na zamówienie. Oryginalny projekt będzie gwarancją tego, że hotelowe lobby będzie jedyne w swoim rodzaju. Drewniana i stalowa zabudowa spełnia różne funkcje. Jest zatem nie tylko designerskim elementem wyposażenia, ale i praktyczną, wielofunkcyjną pomocą dla pracowników.
Restauracja lub jadalnia – aranżacja hoteli
Miejsce do spożywania posiłków, czy jako jadalnia, czy hotelowa restauracja, także powinno być odpowiednio urządzone. Jeśli zależy nam na tym, by goście korzystali z naszych usług gastronomicznych, dobrze będzie przyciągnąć ich do siebie nie tylko wyśmienitym jedzeniem, ale i ciekawą aranżacją. Możemy zdecydować się na dwa wyjścia. Dobrze sprawdzi się przestrzeń gastronomiczna urządzona podobnie jak pozostałe pomieszczenia hotelowe. Spójna aranżacja sprawi, że goście hotelu nie poczują się nieswojo. Do tego, jeśli do tej strefy mają dostęp nie tylko nasi goście, jednolita aranżacja będzie stanowiła wizytówkę hotelu. Być może następnym razem to właśnie u nas zechcą spędzić urlop. Drugi sposób to zupełna zmiana wystroju – wówczas odnosimy wrażenie, że wchodzimy do całkowicie innego miejsca. W tym wypadku podkreślamy granicę między hotelem a restauracją. W obydwu przypadkach możemy postawić jednak na takie same meble. Solidne meble do hotelu i meble do restauracji doskonale prezentują się w otoczeniu różnych elementów. Ich zalety będą z korzyścią zarówno dla części hotelowej, jak i części gastronomicznej.
Aranżacja hotelu – podsumowanie
Aranżacja hoteli to całościowy projekt, który obejmuje wiele różnych pomieszczeń. Pokoje, korytarze, lobby, restauracja i otoczenie – należy zadbać o wystrój w każdym miejscu i w najmniejszym detalu. Goście, którzy spędzają u nas czas, powinni czuć się wyjątkowo, dlatego poświęćmy dużo uwagi temu, jakie wnętrza damy im do dyspozycji.